O nas

Firma Ocean Sails powstała w roku 1986. Właścicielem przedsiębiorstwa jest Violetta Sawko, która pracuje wspólnie z mężem Stanisławem – absolwentem Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej.

W 2002 roku wybudowano halę produkcyjną o wymiarach : 27 x 14,5 m

Początkowo firma miała siedzibę w Gdańsku przy ulicy Dolne Młyny 4.

Stanisław Sawko żeglował od dziecka, a będąc studentem Wydziału Budowy okrętów szył żagle do swoich łódek. Pierwszym sukcesem żaglomistrzowskim było zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasie Hornet w roku 1971 na jez. Solińskim na własnoręcznie uszytych żaglach.

Po zakończeniu kariery zawodniczej w klasie FD w roku 1986 została oficjalnie zarejestrowana firma żaglomistrzowska SAWKO SAILS, a w roku 1991 przemianowana na Ocean Sails. W latach 1990-1995 Stanisław Sawko był członkiem pierwszego polskiego profesjonalnego teamu żeglarskiego Gemini – Big Bank – MK Cafe żeglując na pozycji sternika i taktyka. Team ten wygrał regaty Kieler Woche i Flensburger Woche 1995 w swojej grupie. Od 1997 do 2001 roku żeglowal on w klasie Micro wygrywając Mistrzostwa świata w tej klasie w roku 1997 /Austria/ , 1999 /Polska/ i 2001 /Francja/ Ostatnim sukcesem było zdobycie Mistrzostwa Polski ORC w grupie I na jachcie X-35 w roku 2008.

Produkty firmy Ocean Sails odnoszą znaczące sukcesy zarówno w regatach krajowych jak i zagranicznych. Do najważniejszych można zaliczyć 15-sto krotne  zwycięstwo w Mistrzostwach świata w klasie Micro.

Firma zajmuje się również produkcja żagli do jachtów regatowych morskich odnosząc na tym polu spore sukcesy zarówno w kraju jak i za granicą

Hala produkcyjna naszej firmy znajdująca się w Kamienicy Królewskiej , jest pięknie wkomponowana w krajobraz , który częściowo otoczony lasami zajmuje wschodnią część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego / około 60 km od Gdańska. Firma nasza zajmuje się produkcją żagli do dużych jachtów morskich jak i małych łódek śródlądowych.
Specjalizujemy się w wersjach zarówno regatowych jak i turystycznych.
Wysoka jakość żagli bierze się z bogatego doświadczenia założyciela firmy w żeglarstwie sportowym. Umiejętności sportowe doskonalone w rywalizacji na regatach z takimi przeciwnikami jak, książę Harald obecny król Norwegii oraz Juan Carlos król Hiszpanii przekładają się na wysoką jakość produkowanych żagli będących motorem napędowym jachtów żaglowych. Zaawansowana technologia maszyn szwalniczych oraz systemów do projektowania i krojenia żagli przy pomocy promienia laserowego pozwala na osiąganie światowych standardów jakościowych produktów.

Doceniając siłę żeglarstwa w kształtowaniu charakteru młodego człowieka firma nasza sponsoruje wiele imprez żeglarskich oraz najmłodszych sportowców w miejscowym Uczniowskim Klubie Sportowym Wiking , którzy mając niespełna sześć lat zaczynają swoją  żeglarską przygodę.

Do zobaczenia nad jeziorem w Kamienicy Królewskiej.
Stanisław i Violetta Sawko